Jak wychować dziecko?

Jak wychować dziecko?

No właśnie jak wychować dziecko? Ciaglę slyszymy: “zrób tak”, “tego absolutnie nie”, “chyba nie chcesz, aby Twoje dziecko było…”, “ona tak zrobiła i zobacz co się stało…” Niezależnie ile dobrych rad posłuchamy, ile książek przeczytamy tak naprawdę nasze serce, intuicja podpowiada nam jak to zrobić. Kieruj się tym co czujesz. Od wieków kobiety nie miały odpowiedniej wiedzy: technicznej, psychologicznej czy pedagogicznej, a jednak robiły wszystko co w ich mocy. Oczywiście biorę pod uwagę opcję “kocham swoje dziecko i chce dla niego jak najlepiej”, a nie jakieś patologiczne sytuacje.

Staramy się tak mocno, że często zagłuszamy głos rozsądku i miłości. Dziecko nie ma konkretnej instrukcji obsługi. Razem z nim uczymy się nowej rzeczywistości. Jest czas na radość i smutek, zwycięstwa i porażki, rozwój i strach czy wszystko jest ok. Tak wygląda rzeczywistość i nic tego nie zmieni. Każdy musi to przejść, nie ma innej złotej rady. Nie dajmy się zwariować!

Nie ma żadnej złotej rady jak wychować dziecko. Nigdy się tego nie dowiemy, bo każde dziecko jest inne tak jak każdy rodzic.