Jak dobrze zacząć dzień? 5 sposobów

Jak dobrze zacząć dzień?

Jak dobrze zacząć dzień? 5 sposobów

Jeśli chcesz z pełną mocą wystartować to warto to wszystko zaplanować. 🙂

Tak, dzień wcześniej przygotuj sobie plan działania, ubranie, godzinę wstania i przestrzegaj tego!

  1. Fajnie zaczynać od rytuałów i stałych elementów, które lubimy. Wtedy z uśmiechem na twarzy zaczynamy dzień. Warto tez trochę się rozruszać, zrób kilka ćwiczeń od razu poczujesz więcej energii. Do tego dobre pożywne śniadanie, najlepiej takie które jest różnorodne, daje Ci wiele smaków, zapachów i kolorów. Czemu by nie zaczynać dnia jak z instagrama? No właśnie, czemu by nie? Nie odmawiaj sobie tego o czym marzysz.
  2. Wstań odpowiednio wcześniej, aby obejrzeć coś inspirującego czy związanego z zainteresowaniami. Daj sobie przyjemność, a nie myśl o tym w kategoriach: “znowu kolejny dzień, a ja muszę już wstać”.
  3. Niezależnie w jakich warunkach mieszkasz, znajdź coś fajnego w swoim otoczeniu. Nie zostawiaj bałaganu wokół Ciebie, to naprawdę słabo nastraja. Wiem coś o tym. Kiedy widzisz rozgardiasz skupiasz się nie na tym, co fajne, ale na tym co nieprzyjemne.
  4. Warto też zacząć od rytuału wdzięczności. Podziękowania za to, że żyję, jestem zdrowy, mam co jeść, gdzie spać i wszystko co potrzebne do życia. Od razu napływa fala pozytywnej energii i radości z tego co mamy, a często o tym zapominamy.
  5. Może jakiś poranny spacer? Co o tym myślisz? Tak, wyjść jeszcze przed pracą, szkołą, nigdzie się nie spiesząc i dając sobie konkretny czas. Nagle świat staje się lepszy, sprawdź. Takie niuanse naprawdę nas napędzają.

Wiesz już jak dobrze zacząć dzień? A jakie Ty masz swoje sposoby? Co lubisz robić rano, aby przyjemniej zacząć dzień?