Jak przygotować się do remontu?

Jak przygotować się do remontu?

Moje przygotowania zaczęły się dużo wcześniej, bo około roku przed.

Co można zrobić tak wcześnie?

Po pierwsze zaczęłam przeglądać zdjęcia, filmy, gotowe aranżacje mieszkań podobnych wielkością do mojego. Jeśli coś mi się spodobało, to dodawałam stronę do ulubionych zamieszczając ją w folderze “Mieszkanie”. Zastanawiałam się, co jest dla mnie ważne, o czym marzę, co chcę koniecznie mieć, a bez czego mogę się obyć. Ta wizja tworzyła się wiele miesięcy, również odwiedzając znajomych i ich mieszkania. Wizja cały czas ewaluuje i aby to uporządkować, stworzyłam specjalny plik w Excel “MIESZKANIE ARANŻACJA”.

Plik ten podzieliłam na zakładki:

Wstępny plan, to pierwsza wersja niezbędnego wyposażenia, m.in. podłoga, płytki, wanna, wyposażenie kuchni i przewidywany koszt notariusza.

Aktualny plan, to najnowsza i raczej ostateczna wersja włącznie z cenami, linkami do sklepów, ceną, miejscem zakupu, etc.

Kupione, to miejsce, w którym zapisuję co już zostało kupione z podziałem na pomieszczenia, cenami oraz sumą wydatków z poszczególnych miejsc oraz całościowym kosztem.

Inne usługi, to miejsce w którym zapisuję np. informację o dostawcy prądu, administracji osiedla, etc.

Zakupy, to kategoria w której dodaje przedmioty i meble, które chce kupić, ale nie są to rzeczy pierwszej potrzeby. Mogą poczekać jeśli nie wystarczy na nie pieniędzy.

Po co mi to wszystko? Ponieważ założyłam sobie konkretną kwotę jaką chce wydać na wyposażenie mieszkania, to dużo łatwiej jest mi ocenić, czy jestem w stanie jeszcze coś dokupić, czy muszę jeszcze zaoszczędzić.

Kolejnym krokiem było założenie karty Programu Dom w Leroy Merlin.

Jakie mam  z tego korzyści?

  • zwrot towarów jest bez posiadania paragonu, czy faktury,
  • oferty specjalne,
  • widzę swoją historię zakupów,
  • po uzbieraniu 500 pkt jest 5 % rabatu lojalnościowego, a po 1000 pkt 10 %. 1 pkt = wydane 5 zł, chyba, że już skorzystaliśmy z rabatu lojalnościowego, to wtedy 1 pkt = wydane 10 zł. Więcej informacji w regulaminie,
  • transport w dniu zakupu.

Wspieram się również kartą kredytową Alfa założoną w Banku Millennium. Daje mi, m.in. 5 % zwrotów z zakupów w Leroy Merlin niezależnie od tego czy zapłacę 50 zł, czy 5000 zł. Maksymalnie rocznie można otrzymać zwrot w wysokości 760 zł. Zwroty są jeszcze w innych sklepach.

Te dwie karty posiadałam już przed remontem.

Czemu warto zapisywać ceny tego, co chcemy sobie kupić? Oprócz ułatwienia w prowadzeniu budżetu, ułatwia nam to korzystanie z promocji. Jeśli mamy np. wybrany sprzęt AGD, to możemy ocenić, czy cena przedstawiana jako superokazja, naprawdę taka jest. Poza tym często w różnych sklepach ten sam produkt ma inną  cenę. Korzystajmy z tego najtańszego, bo przy remoncie warto zaoszczędzić każdą złotówkę. Sama przy sprzęcie AGD zaoszczędziłam ok. 1000 zł, dzięki podpowiedzi wyjątkowej Justyny.

Na tym poprzestanę, bo temat “jak przygotować się do remontu?” jeszcze się nie skończył, ale o tym w kolejnym artykule.

Następny krok to przeprowadzka! Jak się do tego przygotować? Jest na to sposób. –> PRZEPROWADZKA