Czerwona teczka – zabezpieczenie, które zmienia dużo.

W jednej z rozmów z Justyną dowiedziałam się, że ma w domu czerwoną teczkę i to jej zabezpieczenie.

A co to w ogóle jest i do czego służy?

Trzyma w niej wszystkie najważniejsze dokumenty, informacje gdzie ma konta bankowe i o dostępie do nich. UWAGA!!! Dane do logowania są zaszyfrowane i jak to rozkodować zna jeszcze tylko osoba, która została poinformowana o teczce. Mogą tam się również znaleźć np. umowy dot. zakupu auta, domu, mieszkania czy innych rzeczy. Wszystko co ważne, o czym np. tylko my wiemy, a będzie niezbędne jeśli nas zabraknie.

Inny scenariusz jest taki, że musimy szybko opuścić nasz dom i jesteśmy w stanie zabrać tylko jedną rzecz. Weźmiesz teczkę, bo ona zawiera wszystko.

Czerwona teczka, to symbol naszych istotnych spraw i dokumentów. Oczywiście warto je zabezpieczyć, trzymać w bezpiecznym miejscu, sejfie lub czymś podobnym zamykanym na klucz. To może być też wersja elektroniczna zaszyfrowanego dokumentu.

Czy myślisz o tym, co by się stało, gdyby nagle Twoja rodzina została bez Ciebie? Jak sobie wtedy poradzi załatwiając formalności, kwestie spadkowe czy bankowe, jeśli nie wie nawet gdzie są tak istotne dokumenty? To naprawdę nie musi być Koronawirus, choć teraz towarzyszy nam każdego dnia. To może być również wypadek.

Nie chcę Cię wprowadzać w gorszy nastrój, ale piszę to w trosce o Ciebie i Twoich najbliższych.

Masz już coś takiego? A możesz chcesz założyć takie zabezpieczenie? Wszystko jest teraz w Twoich rękach.

P.S. Dziękuję Justyna za pomysł na uporządkowanie ważnych dokumentów.