Miejsce przemyśleń na temat dzieci, dobrej organizacji, motywacji i finansów.

Lifehacki, które ułatwią Ci życie.


Lifehacki, które ułatwią Ci życie.

Zebrałam kilka lifehacków, które stosuję i ułatwiają mi życie:

  1. Kiedy kończy się jakiś produkt, niezależnie czy to kosmetyk, czy coś do jedzenia, od razu zapisuję na listę zakupów. Jeśli tego nie zrobię, to po tygodniu zapominam co miałam dokupić. Przypomina się najczęściej wtedy, kiedy najbardziej danej rzeczy potrzebuję. 🙂
  2. Wszystkie otwarte produkty spożywcze trzymam na jednej górnej półce. Ułatwia mi to zauważenie, które z nich należy dokończyć i nie otwierać nawet przez przypadek nowych. Do tej półki dołączają również produktu z kończącym się terminem ważności. Dzięki temu maksymalnie korzystam z zasobów lodówki i nie marnuje jedzenia.
  3. Najczęściej zamawiam zakupy przez internet z dostawą do domu. Zaoszczędzam wtedy dużo czasu przygotowując listę zakupów w domu. Zamiast spontanicznie kupować niepotrzebne rzeczy wybieram tylko te, które potrzebne mi są na dany tydzień/miesiąc w oparciu o ustalone menu. Nie dźwigam ciężkich rzeczy, nie muszę myśleć o ich transporcie, tylko zajmuje się ich rozpakowywaniem.
  4. Przygotowując posiłki na dany miesiąc, wybieram przepisy, które uwzględniają ilość porcji lub ilość osób, na które zostały przewidziane. Dużo łatwiej mi wtedy ocenić na jaki czas wystarczą.
  5. Kupując produkty spożywcze, kosmetyczne czy chemiczne nie sugeruje się tylko ceną! Biorę pod uwagę przeliczenie zł/litr lub zł/kg. Wizualnie wiele produktów wygląda dobrze, jednak okazuje się, że nie wszystkie mają taką samą gramaturę. Masło potrafi mieć 180 g zamiast 200 g, tak samo czekolada 90 g zamiast spodziewanych 100 g.

To lifehacki głównie dotyczące jedzenia i zakupów. Każdy z nas ma jakieś. Często nie zdajemy sobie z nich sprawy, a jakie Ty masz?

Mam jeszcze jeden lifehack opisany w artykule o wodzie i jej oszczędzaniu —> WODA

 

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *