Miejsce przemyśleń na temat dzieci, dobrej organizacji, motywacji i finansów.

Pies to najlepszy przyjaciel rodziny?


Pies to najlepszy przyjaciel rodziny?

Pies to najlepszy przyjaciel rodziny?

Życie z psem czy innym zwierzęciem, to nie tylko obowiązki, ale i radości. W tym wypadku skupimy się na psie. 🙂 Bez wnikania w jakim wieku pojawia się w rodzinie oraz w jakim wieku są nasze dzieci. Zacznijmy od obowiązków i plusów z tym związanych:

  • codzienne spacery na świeżym powietrzu, to świetna okazja do dotlenienia, zadbania o swoją kondycję, poznawania nowych miejsc oraz nauczenia się, że pogoda tak naprawdę nie ma znaczenia, wystarczy odpowiednio się ubrać. Poza tym uczymy się systematyczności oraz tego, że są rzeczy, które należy robić niezależnie od nastoju. To również świetna okazja do wspólnego spędzania czasu;
  • czas karmienia, to również nauka dobrej organizacji naszego czasu, przygotowania posiłków oraz odpowiedzialności;
  • wizyty u weterynarza to dbanie nie tylko o samo zdrowie, ale pokazywanie dzieciom jak ważny jest dla nas ten członek rodziny, jak istotne jest reagowanie na objawy w odpowiednim momencie;
  • wspólne wyjazdy pokazują naszym dzieciom, że wszystko można odpowiednio pogodzić, zaplanować i mimo, że są miejsca niedostępne dla zwierząt można znaleźć odpowiednie dla całej rodziny. Kompromisy są ważne,  a nie rezygnacja ze swoich pomysłów przy pierwszym lepszym utrudnieniu.

Pies jest nieocenionym przyjacielem.

W dobrych momentach dzielimy z nim naszą radość, w czasie smutku rozmawiamy jak z kumplem, przytulamy czy nawet wypłakujemy. Nie raz można zauważyć, że nas słucha i zachwuje się jakby wszystko zrozumiał, Przytulenie czy głaskanie jest czesto rodzinną terapią.

Obecność zwierzaka sprawia, że dzieci uczą się szacunku do innych zwierząt. Traktują go jak taką samą istotę, a nie jako przedmiot (chyba, że otocznie da zły przykład 🙁 ).

Pies w rodzinie to świetna okazja do poznawania innych ludzi. Często sam inicjuje nasze nowe znajomości, np. podczas spacerów, 🙂

To także nauka cierpliwości, wrażliwości i bezgranicznej miłości.

A Ty jakie masz doświadczenia związane z życiem rodzinnym razem z psem? Czy zgadzasz się, że pies to najlepszy przyjaciel rodziny? Jakie dostrzegasz plusy i  naukę? Co Pies zmienił w Twoim życiu?

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *